Facebook

Bendra informacija

Ką naudinga žinoti apie irklentes!

     Irklentės – tai Lietuvoje dar nauja, bet sparčiai populiarėjanti vandens sporto pramoga.

Ką verta žinoti apie irklentes?

     Irklentės – viena iš smagiausių vandens pramogų, išsiskirianti įvairiomis plaukiojimo galimybėmis. Tai daryti galima stovint, atsisėdus ir net gulint. Plaukdami irklente aktyviai praleisite laiką, kartu pailsėsite nuo kasdieninės rutinos.

Kuo pranašesnės irklentės?

     Jos nereikalauja ypatingų įgūdžių bei ilgų treniruočių, ko nepasakysi apie burlentes, banglentes, ar jėgos aitavrus.

Kokią irklentę rinktis?

     Irklentės skiriasi dydžiu ir forma, priklausomai nuo jos paskirties. Pradedantiesiems rekomenduojama rinktis ilgesnes ir platesnes irklentes, jos yra stabilesnės, net vandeniui banguojant bus lengviau ant jų išstovėti. Yra irklenčių, kurioms plaukti reikia daug daugiau įgūdžių, tai sportinės, lenktyninės, skirtos čiuožti bangomis.

Nuo ko pradėti?

     Pirmą kartą lipdami ant irklentės, turite su ja susidraugauti.  Pirmiausiai atsiklaupkite ant lentos, skersai jos pasidėkite irklą. Atsargiai stodamiesi irklą naudokite pusiausvyrai išlaikyti. Pirmą kartą atsistoję ant lentos, neįsitempkite, šiek tiek pritūpkite, kad galėtumėte sureguliuoti pusiausvyrą. Pradėkite irkluoti lėtai, šiek tiek palinkę į priekį. Pajauskite, kaip juda irklentė nuo vieno ar kito jūsų judesio.

Kaip taisyklingai stovėti?

     Norint išlaikyti pusiausvyrą, reikėtų stovėti ties lentos viduriu. Kuo arčiau būsite lentos priekio arba galo, tuo labiau ji nirs po vandeniu. Kojos turi būti plačiai praskėstos, tai suteikia stabilumo, mažiau pavargstama irkluojant. Irklente gali plaukti tiek žmonių, kiek ji atlaiko svorio.

Jūs jau stovite ir lėtai irkluojate? Tuomet palankaus vėjo ir puikių emocijų! cheeky


Rekomendacijos, ką plaukiant reikėtų turėti


Plaukiant irklente dirba beveik visi raumenys